Historyczny SWOT

Klasa VIII opracowała temat Przemiany społeczno – obyczajowe w II połowie XX wieku za pomoca metody SWOT. Uczniowie opracowali zagadnienia: rewolucja obyczajowa, ruchy kontestatorskie, hipisi, pacyfizm, walka z segregacją rasową- Martin Luther King, feminizm, bunty studenckie, Sobór Watykański II w formie plansz, metaplanów. Wsparciem była również prezentacja w programie prezi. Następnie w zespołach uczniowie podejmowali decyzję, które z tych przemian stanowiły dla społeczeństw, dla jednostek: mocne strony (strenghts), słabe strony (weaknesses), szanse – możliwości (opportunities) i zagrożenia (threats). Przedstawieniu efektów pracy towarzyszyła podsumowująca dyskusja oraz ocena. Zajęcia zmotywowały uczniów do dojrzałego przyjrzenia się złożonym problemom współczesnej historii. Atutem rozwiązań uczniowskich było kreatywne podejście do poszczególnych zagadnień i zbadanie ich z różnych perspektyw.

swot