• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii / Budynek szkoły /
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii /Zakończenie Roku Szkolnego/
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii /British Culture Day/
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii /Dzień Babci i Dziadka /
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii /Jasełka/
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii /Bezpieczne wakacje/
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu - Kolonii / Plac zabaw/

Archiwum[I 2013-VIII 2013]

Zakończenie roku szkolnego

zakonczenierokuW dniu 28.06.2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wycieczka rowerowa

rowerUczniowie klasy 3 udali się na wycieczkę rowerową do Dobużka
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wycieczka do Bałtowa

baltowW dniu 21 czerwca 2013r., uczniowie klas 0-3 wyjechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Bałtowa. Zwiedzili Park Jurajski, Oceanarium, Park Rozrywki, Galeria Młyn oraz Bałtowskie ZOO.  Zamieszczone zdjęcia wskazują, że wycieczka była udana, a uczestnicy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

 

 

 

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Uczennica klasy VI Maja Wąsacz otrzymała tytuł Laureata Powiatowego Konkursu Ortograficznego o "Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec"

Gratulujemy!

Konkurs Literacki

konkurs literacki  7 czerwca 2013r 39Dnia 07 czerwca 2013r. w Klubie Batalionowym w Zamościu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Literackim „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP - AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”. W spotkaniu uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Uczennice: Aleksandra Smyk, Weronika Smyk oraz Patrycja Błauciak otrzymały wyróżnienia za prace poświęcone wspomnieniom o lokalnych żołnierzach AK: Pani Stanisławie Stawarz, Panu Franciszku Lipianie oraz o Państwu Kazimierzu i Stanisławie Wielosz. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Minister do Spraw Osób Represjonowanych Pan Jan Stanisław Ciechanowski.

 

 

"I co ty na to, Sherlocku?"

konkursliterackiBartosz Szczerbik z kl. III gim. został laureatem Powiatowego Konkursu Literackiego "I co ty na to, Sherlocku?"
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Dziecka - dyskoteka

dyskotekaZ okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie mieli okazję potańczyć na zorganizowanej dyskotece.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Brytyjski

dzienbrytyjskiW naszej szkole odbył się Dzień Brytyjski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

laureaciW dniu 24 maja 2013 r. odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych. w roku szkolnym 2012/2013 w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego kuratora Oświaty uczestniczyło ponad 37500 uczniów, a 540 uzyskało tytuł laureatów. W gronie lauraatów jest Norbert Kuźniarski - laureat konkursu przedmiotowego z historii. Norbert otrzymał nagrodę książkową z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty - Krzysztofa Babisza. Pisemne podziękowanie otrzymała p. Bożena Łasocha - nauczyciel historii i p. Beata Kopiec - Dyrektor szkoły.

Norbertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Dzień Książki

dzienksiazkiW dniu 29.05.2013 r. uczniowie z naszj szkoły przedstawili część artystyczną z okazji Dnia Książki
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Święto Szkoły

dzienpatronaW dniu 28.05.2013 r. nasza szkoła obchodziła Święto Szkoły. Na początku przedstawiono część artystyczną poświęconą Patronowi naszej szkoły ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, po niej ksiądz wikariusz odprawił Mszę Św. po której wszyscy udali się pod pomnik patrona.
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Mamy

dzienmamyW dniu 27.05.2013 r. przedstawiono część artystyczną z okazji Dnia Matki
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Ziemi

dzienziemiW dniu 23.05.2013 r. w naszej szkole uczniowie klasy I i II gimnazjum pod opieką p. Anny Pasternak oraz p. Teresy Hałki, przedstawili część artystyczną z okazji Dnia Ziemi.
 
 
 
 
 
 

 

"Magia Obcego Słowa" - konkurs recytatorski

magiaobcegoslowaW dniu 9 maja w Publicznym  Gimnazjum  w Łaszczowie odbyła się II edycja Gminnego Niemiecko – Angielskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Magia Obcego Słowa”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali naprawdę wysoki poziom językowy, recytując wybrany utwór poetycki lub fragment dramatu w języku angielskim lub niemieckim.
Zgodnie z regulaminem konkurs oceniony został w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum,   gdzie uczniowie wykonali utwory w języku angielskim.  Trzecie miejsce otrzymała  Maja Wąsacz z naszej szkoły. Opiekunem była p. Natalia  Havor

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udany występ.

 

 

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Nasza szkoła wzięła udział w nowatorskim projekcie Telewizji Polskiej „Internetowy teatr dla szkół”. 21 maja 2013 r. przeprowadzona została transmisja spektaklu na żywo „Królowa Śniegu”.
Internetowy teatr dla szkół to kolejna inicjatywa Telewizji Polskiej, którą ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie.

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Uczennice Szkoły Podstawowej w Nabrożu Kolonii: Emilia Kwarciana kl. III, Natalia Bryk kl.IV i Natalia Kawka kl.VI wzięły udział w XXXII Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 11 Maja 2013 r. Tomaszowskim Domu Kultury. Emilia Kwarciana otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza Wandy Chotomskiej pt."Żyrafa". Natalia Bryk otrzymała nagrodę za recytację wiersza Wiery Badalskiej "Ballada o uprzejmym rycerzu". Uczennice do konkursu przygotowały panie: Beata Kopiec, Bolesława Wielosz, Barbara Łabaj

Powiatowy Konkurs Sztuki Recytatorskiej i Pieśni Papieskiej

konkursrecytatorskiW dniu 15.05.2013 r. w Ulhówku odbył się Powiatowy Konkurs Sztuki Recytatorskiej i Pieśni Papieskiej. W konkursie tym bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły. Jagoda Borys z klasy III gim. zajęła II miejsce (w kategorii recytacja), zaś Kinga Sławińska z klasy II gim. otrzymała wyróżnienie (w kategorii pieśń papieska).

Gratulujemy!

 

 

 

 

Apel - Konstytucja 3 Maja

3majaW dniu 3 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się część artystyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

brdW dniu 30.04.2013 r. w Suścu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą gminę w kategorii gimnazjum reprezentowali uczniowie z naszej szkoły w składzie: Łukasz Kutek kl. III gim, Daniel Smyk kl. I gim, Karol Wielosz kl. I gim

 

 

 

 

Powiatowe Biegi Przełajowe

biegiW dniu 26.04.2013 r. w Łosińcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w biegach przełajowych. Nie zabrakło również uczestników z naszej szkoły.

Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi zawodnicy, którzy w kategorii klas "0" zajęli pierwsze 3 miejsca.

 

 

 

 

Gminny Konkurs Matematyczny

W dniu 18.04.2013 r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły. W kategorii klas szóstych I miejsce zajęła Maja Wąsacz, II miejsce zajął Norbert Kuźniarski, w kategorii klas piątych I miejsce zajął Karol Cichowlaz, II miejsce zajął Dawid Mielniczuk.

Gratulujemy!

Turniej BRD

W dniu 19.04.2013 r, w Łaszczowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasi uczniowie w składzie: Maja Wąsacz, Norbert Kuźniarski oraz Dominik Wielosz zajęli 2 miejsce

Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

przegladUczennice z naszej szkoły uczestniczyły w Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Łaszczowie.

Więcej informacji wkrótce

 

 

 

 

Grupa Rekonstrukcyjna w szkole

rekonstruktoW dniu 17.04.2013 r. uczniowie z naszej szkoły mieli okazję zobaczyć prawdziwych rycerzy, a to dzięki grupie artystycznej. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć ekwipunek i uzbrojenie rycerzy. Każdy mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojem. Była to interesująca lekcja historii.
 
 
 
 
 
 
 
 

Konkurs Plastyczny "Wielkanoc 2013"

W dniu 05.04.2013 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Wielkanoc 2013".

Miejsca jakie zajęły prace uczniów z naszej szkoły: E. Kwarciana z kl. III - III miejsce, P. Pryciuk z kl. IV - I miejsce, P. Stepaniuk z kl. I gim - I miejsce, K. Józwa III miejsce.

Prace te zostały zakwalifikowane i wysłane do Publicznej Biblioteki w Tomaszowie Lubelskim. Praca E. Kwarcianej została nagrodzona. Gratulujemy

Konkurs matematyczny MiMak

W Łaszczowie odbył się etap gminny Konkursu Matematycznego MiMak dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowały się: Paulina Kukiełka, Malwina Wielosz, Maciej Wielosz

Gratulujemy!

V Stachuriada

stachuriadaW dniu 06.04.2013 r. w TDK w Tomaszowie Lub. odył się konkurs poezji śpiewanej "V Stachuriada", który stał na bardzo wysokim poziomie. Do konkursu przystąpiła uczennica z naszej szkoły Kinga Sławińska z kl. II gimnazjum. Kinga zaprezentowała się bardzo dobrze otrzymując wyróżnienie.

Kinga przedstawiła utwór "Confiteor" Edwarda Stachury oraz "Pożegnalny wieczór" sł. A. Wertyńskiego (z repertuaru zespołu Cisza Jak Ta). Do konkursu przygotował i akompaniował p. Mariusz Pasiecznik.

Na zakończenie konkursu w sali widowiskowej TDK laureaci zaprezentowałi nagrodzone piosenki. V Stachuriadę zakończył koncert gwiazdy Lubelska Federacja Bardów

 

Egzamin szóstoklasistów

egzaminszostoklasistyW dniu 04.04.2013 r. uczniowie klasy szóstej zdawali sprawdzian.
 
 
 
 
 
 
 
 

Apel - Triduum Paschalne

triduumpaschalneW dniu 27.03.2013 r. w naszej szkole uczniowie z klasy I szkoły podstawowej oraz uczennicy z gimnazjum przedstawili część artystyczną z Triduum Paschalnym.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Wiosny

dzienwiosnyW dniu 21.03.2013 r. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami obchodzili I Dzień Wiosny
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Turniej Szkół im. Wyszyńskiego

turniejwyszynskiW dniu 21.03.2013 r. w Łabuńkach Pierwszych odbył się VIII Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Noszących Imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego, w których wystąpiły nasze reprezentacje.

W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna zajęła III miejsce.

W kategorii gimnazjum nasza drużyna zajęła III miejsce.

W kategorii gimnazjum najlepszym bramkarzem został Adrian Diediuk z kl. III gimnazjum.

Skład drużyny SP: Aleksandra Łukasiewicz kl. V, Kacper Karaś kl. V, Bartosz Karaś kl. IV, Mateusz Pieczkowski kl. IV, Bartosz Przybysz kl.IV, Norbert Kuźniarski kl. VI, Michał Majewski kl. VI, Adrian Mikitiuk kl. VI, Domink Wielosz kl. VI.

Skład drużyny gimnazjum: Przemysław Ćmil kl. III gim., Łukasz Kutek kl. III gim., Adrian Diediuk kl. III gim., Wojciech Czajka kl. III gim., Mateusz Kukiełka kl. III gim., Radosław Ćmil kl. I gim., Karol Wielosz kl. I gim., Patryk Stapaniuk kl. I gim., Radosław Kolano kl. I gim.

Bal Gimnazjalny

balW dniu 09.02.2013 r. najstarsi uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w Balu Gimnazjalnym. Wszyscy bawili się wspaniale. Imprezę rozpoczęto tradycyjnie od uroczystego Poloneza.

Zobacz zdjęcia - wejdź

 

 

 

MAMY LAUREATA

Norbert Kuźniarski uczeń klasy VI został Laureatem Konkursu Historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

Tytuł Laureata zwalnia z pisania Sprawdzianu dla klas szóstych z jednoczesnym uzyskaniem maksymalnej liczby punktów. Nauczycielem prowadzącym jest p. Bożena Łasocha.

Gratulujemy!

Dzień Babci i Dziadka

dzienbabciW naszej szkole w oddziale przedszkolnym w Nabrożu Kolonii odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyło wiele babć i wielu dziadków. Dzieci tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po zakończonej części artystycznej dzieci swoim babciom i dziadkom wręczyły upominki i złożyły życzenia. Następnie wszyscy częstowali się ciastkami, cukierkami, owocami i herbatą.

 

 

 

 

Spektakl "Picnik At Penfold Palace"

spektaklW ramach teatralnego kółka języka angielskiego klasa IV przygotowała spektakl pt” PICNIC AT PENFOLD PALACE”, który został przedstawiony klasom I-V 17 GRUDNIA 2012. Wszyscy uczniowie świetnie przygotowali się do swoich ról. Na lekcjach koła teatralnego uczniowie nie tylko ćwiczyli swoje role, ale również przygotowywali rekwizyty, scenografie oraz kostiumy.

Biorąc pod uwagę fakt, że teatr w życiu ucznia jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym rozwój, podobnie jak zabawa i lektura, to może on przynieść znakomite efekty i dać możliwość kształtowania własnego życia w takim stopniu, na jakie nie pozwala rzeczywistość. Oprócz wiedzy przekazywanej w interesujący sposób, spełnia wiele funkcji wychowawczych i korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny uczniów.

Bycie aktorem dowartościowało dzieci, sprawiło, że zaczęły wierzyć w siebie, zwłaszcza, gdy inni patrzyli na nich z podziwem. Udział w spektaklu wiązał się też z przełamaniem wstydu i nieśmiałości.

Najmłodsi prezentują Jasełka

jaselkaaNajmłodsi uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami oraz rodzicami udali się do Gminnego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, gdzie zaprezentowali Jasełka. Nasi młodzi aktorzy zostali miło przyjęci i obdarowani słodyczami.

 

 

 

 

Jasełka na "G6"

Najmłodsi uczniowie z naszej szkoły przedstawili Jasełka w Kościele Parafialnym w Nabrożu oraz na spotkaniu opłatkowym Stowarzyszenia Grzędy Sokalskiej G6. Nasi aktorzy zostali ciepło przyjęci i obdarowani podarunkami.

 Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa

W dniu 10.01.2013 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Olimpus z Historii, w której udział wzięli: Karol Cichowlaz, Dawid Mielniczuk, Aleksandra Łukasiewicz, Gabriela Skop (wszyscy z kl. V) oraz z kl. VI: Norbert Kuźniarski, Natalia Dziaman, Julia Kutek, Dominik Wielosz.

Opiekunowie: Bożena Łasocha oraz Joanna Ponikowska-Krawczyk