Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kategoria: O szkole Opublikowano: wtorek, 04 marzec 2014 Super User

budynek

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu-Kolonii.

Do końca roku szkolnego 2018/2019 funkcjonowało również gimnazjum.
07 listopada 2006 roku szkole nadano imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który od tej pory stał się patronem naszej szkoły i wzorcem dla uczniów. Posiadamy swój ceremoniał oraz sztandar. Szkoła funkcjonuje w oparciu o szereg dokumentów, które zawierają podstawowe wytyczne dla kierunku jej działania, a głównym jej zadaniem jest umożliwienie uczniom zdobycie wiedzy i niezbędnych umiejętności do ukończenia nauki w szkole podstawowej i gimnazjum, pozwalających na kontynuację nauki w następnym etapie kształcenia. Nasza szkoła jest szkołą środowiskową. Jednakowe traktowanie wszystkich uczniów bez względu na wyniki w nauce, wyznanie lub status społeczny jest priorytetem naszej szkoły.

Nad pracą uczniów naszego zespołu szkół stale czuwa wykwalifikowana kadra, która w formie lekcji oraz szerokiej gamy zajęć pozalekcyjnych stara się, by uczniowie osiągali wysokie wyniki nauczania. Nasza szkoła pomaga wszystkim uczniom w rozwoju ich talentu; w miarę możliwości zapewnia pomoc materialną dla dzieci z rodzin najuboższych; zapewnia organizację wycieczek, biwaków, wyjazdy na łyżwy, basen, zajęcia rekreacyjno-sportowe, zdobycie karty rowerowej. Prowadzi szeroki zakres działań edukacyjnych  lekcyjnych i pozalekcyjnych; zapewnia równość szans i sprawiedliwość społeczną; wspiera ducha partnerstwa między uczniami, rodzicami i szkołą, pracownikami a społecznością lokalną; zapewnia dobrze zorganizowane i atrakcyjne zajęcia; umożliwia korzystanie ze stołówki szkolnej; zapewnia serdeczną opiekę i miłą atmosferę.