Warsztaty z panią dietetyk

Kategoria: Nowiny Super User

dietetyk 1W dniu 25.03.2024 w naszej szkole odbyły się warsztaty z panią dietetyk. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Jak mówiła prowadząca, tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się dobrą formą oraz zgrabną sylwetką. Zwróciła także uwagę na łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Omówiła też główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Dzieci uzyskały również informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na zakończenie spotkania otrzymali zdrową przekąskę w postaci chipsów z suszonych jabłek.

Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz Pani Kierownik OPS w Łaszczowie za przygotowanie spotkania.

dietetyk 3

dietetyk 4