Zajęcia rozwijające z języka angielskiego i matematyki

zajeciaprojektowe

Informujemy, że od kwietnia w naszej szkole odbywają się zajęcia rozwijające z języka angielskiego i matematyki. Są one realizowane w ramach projektu „Edukacja kluczem rozwoju”.

W zajęciach z języka angielskiego uczestniczą uczniowie kl. I-II oraz V-VI w wymiarze 2 godzin w tygodniu. Głównym celem zajęć jest podniesienie poziomu kompetencji językowych: mówienia, słuchania, pisania, czytania , rozwijanie ciekawości poznawczej i aktywności intelektualnej.

Natomiast zajęcia z matematyki przeznaczone są dla uczniów klasy VI w wymiarze 2 godzin w tygodniu. Celem zajęć matematycznych jest poszerzenie wiedzy matematycznej, uczenie logicznego myślenia, rozbudzanie zainteresowań matematycznych poprzez rozwiązywanie zadań nietypowych, które treścią i stopniem trudności wykraczają poza podstawę programową.

Zajęcia odbywają się w odpowiednio wyposażonych salach, między innymi w tablice multimedialne, zestawy słuchawkowe, laptopy oraz niezbędne materiały dydaktyczne.

Uczniowie z zaangażowaniem biorą czynny udział w zajęciach.