Dzień Języków Obcych - 2019

djo20194 czerwca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem imprezy było uświadomienie wszystkim uczestnikom, jak ważna w życiu jest nauka języków oraz zachęcenie ich do wzmożonej pracy w tej dziedzinie. Imprezę rozpoczął występ naszych najmłodszych kolegów, którzy wykonali utwór w języku angielskim „Baby shark”. Natomiast uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przygotowali na tę okazję przedstawienie, w którym starali się uświadomić widzom do jakich nieporozumień, a przez to bardziej, lub mniej śmiesznych sytuacji może doprowadzić nieznajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

Ze względu na fakt, że dobrym sposobem na naukę jest zabawa, nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali na tę okazję szereg konkurencji. Wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zabawa w balonowy quiz czy kalambury były dla wszystkich uczestników formą relaksu z elementami nauki, a jednocześnie okazją do zdobycia upominków lub słodkich nagród pocieszenia. Z okazji obchodów Dnia Języków Obcych zorganizowano również kiermasz babeczek oraz loterię Toffifee, z których zysk został przeznaczony na cele charytatywne. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczennic z klas VI, VII oraz III gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz za wspólną zabawę – nauczyciele języków obcych p. E. Grądkowska, p. P. Grzesik, p. A. Hałasa.