Dla Ekologii

17 maja 2019 r uczniowie kl. VI zaprezentowali uczniom klas młodszych montaż słowno-muzyczny pt. ,,Dzień młodego ekologa". Po wprowadzeniu uczestników akademii w tematykę, na scenie pojawili się kosmici w poszukiwaniu ziół. Zwierzęta leśne z bólem wyjaśniają, że w zniszczonym i zaśmieconym przez ludzi lesie usychają rośliny i giną zwierzęta. Na ratunek przyrodzie przybywają dzieci mówiąc:,,umiemy śmiecić to i nauczymy się sprzątać". Sprawnie oczyszczają las od razu segregując śmieci. W pięknym lesie zaczynają śpiewać ptaki przywracając zdrowie choremu kosmicie zachwyconemu niezwykłą muzyką. Zebrane zioła będą wykorzystane dla innych chorych. Uczennica klasy VI Karyga Blanka zaśpiewała piosenkę pt. Ziemia, wyspa zielona. Były jeszcze zagadki przyrodnicze, które najmłodszym nie sprawiły większego problemu. Celem akademii było uświadomienie znaczenia przyrody i roli, jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku, a także wykształcenie umiejętności prawidłowej segregacji odpadów.