Dzień Henryka Sienkiewicza

08 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Henryka Sienkiewicza. Dzieci i młodzież obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą życie i twórczość pierwszego polskiego Noblisty. Wszyscy udali się w multimedialną podróż do Oblęgorka – dworu pisarza. Nauczyciele poloniści we współpracy z Samorządem Uczniowskim przygotowali konkursy dla trzech kategorii wiekowych.  Najmłodsi uczestniczyli w Konkursie Kaligraficznym: I miejsce przypadło: Zuzannie Reder z klasy II, Elizie Skop z klasy III, Anieli Cichowlaz z klasy IV, wyróżnienia otrzymali: z klasy II: Weronika Cios, z kl. III Jakub Wielosz, Oliwia Wielosz, Blanka Karyga.

Uczniowie klasy V i VI przystąpili do zmagań z serią pytań do lektury „W pustyni i puszczy”. Najlepsza okazała się klasa V. Gimnazjaliści zmierzyli się z wiedzą na temat powieści „Krzyżacy” – I miejsce zajęła klasa III, II miejsce - klasa I, III miejsce - klasa II. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy oraz słodkie upominki.