akademiaszkodliwoscpapieros21 listopada 2013 roku przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu odbył się w naszej szkole apel "Cała prawda o papierosie" przygotowany przez uczniów kl IV pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Łasocha. W czasie apelu zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego - "Papieros i alkohol - to twój wróg". Organizatorem konkursu była p. Bożena Łasocha, a nagrody ufundował Burmistrz Miasta Łaszczowa.

W szkole realizowane są programy profilaktyczne: "Czyste powietrze wokól nas" - oddział "0"; "Nie pal przy mnie, proszę" - w klasach I-III SP; "Znajdź właściwe rozwiązanie" - w klasach I -III gimnazjum i "Trzymaj formę" w klasach V-VI SP i I - III gimnazjum. To właśnie w ramach realizacji tych programów został przeprowadzony konkurs i przygotowany apel.